Ginekomastija: priežastys ir gydymas

Ginekomastija: priežastys ir gydymas

Vis daugiau vyrų pradeda skųstis ginekomastijos problemomis, kurios sukelia ne fizinius, tačiau psichologinius negalavimus. Chirurgai tikina, kad vyrai drąsiai mina kabinetų slenksčius, kad jiems būtų padėta susitvarkyti su šiomis nemaloniomis problemomis, kurios gali kiek apsunkinti gyvenimą.

Ginekomastija atliekama chirurgo kabinete, tad būtent te ir reikia keliauti jeigu ieškote būdo kaip išspręsti šią estetinę problemą dažnai virstančia psichologiniais negalavimais. Geras specialistas patars, pakonsultuos ir suderins visas detales, kad procedūra būtų maloni ir nesukeltų jums jokių problemų.

Lytiniai hormonai, kurie veikia krūties liaukinį audinį, lemia hiperplazijos pakitimus, prisideda prie latakėlių ilgėjimo ir kitų pokyčių. To įtakoje atsiradusios padidėjusios liaukos dažniausiai nesukelia jokių apčiuopiamų fizinių nemalonumų (nebent padidėjęs jautrumas), tačiau estetiškai atrodo nepatraukliai. Dažnas vyras skundžiasi psichologinėmis problemomis, kadangi jam nemalonu nusirengti marškinius, jaučia diskomfortą būdamas prie vandens, pirtyje ir panašiai.

Pirmasis gydymo etapas dažniausiai apima įvairiausių medikamentų gėrimą bei tepaliukų tepimą. Medikamentai yra tepaliukai yra su estrogenais, kurių darbas yra sumažinti padidėjusias liaukas ir taip sugrąžinti jas į mažesnes pozicijas. Visgi, medikamentai padeda retokai, todėl dažniausiai vyrui vis tiek tenka kreiptis į chirurgus, kurių darbas yra panaikinti perteklinį riebalų sluoksnį ir esant poreikiui susikaupusias didelį odos perteklių.

Ginekomastija gana greitai ir paprastai išsprendžiama problema, tad kuo greičiau kreipsitės į chirurgą – tuo greičiau jis padės išspręsti nemalonias sveikatos problemas.

Pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris išrašys siuntimą pas endokrinologą arba tiesiai pas chirurgą, kurio darbas yra apžiūrėti Jūsų situaciją ir įvertinti, kokio tipo gydymas labiausiai tiktų. Chirurginis gydymas pasirenkamas tik tokiu atveju, jeigu matyti, kad vaistai tikrai nebepadės. Daugeliu atveju pirmiausia vis tiek rekomenduojame gerti vaistus ir stebėti pokyčius. Jeigu po kiek laiko jų nematyti – tokiu atveju apsilankymas pas chirurgą operacijai bus būtinas.

Operacija atliekama gana greitai ir paprastai. Po jos telieka džiaugtis kur kas pagražėjusia krūtine ir tuo pačiu laimingesniu gyvenimu, kuris neatsiejamas nuo gražaus kūno bei pozityvių minčių.