Geriausi šampūnai skirtingiems plaukų tipams ir kaip juos išsirinkti?

Geriausi šampūnai skirtingiems plaukų tipams ir kaip juos išsirinkti?

Nesvarbu, ar jūsų plaukai tiesūs, banguoti, garbanoti, ar garbanoti, rasti tinkamą šampūną gali būti iššūkis. Rinkoje yra tiek daug produktų, kad gali būti sunku suprasti, kuris šampūnas geriausiai tinka jūsų plaukų tipui. Tačiau nesijaudinkite, turėdami teisingos informacijos, galite pasirinkti geriausiai jūsų plaukams tinkantį šampūną. Šiame straipsnyje aptarsime skirtingus šampūnų tipus ir kaip išsirinkti tą, kuris jūsų plaukų tipui duos geriausius rezultatus. Nuo šampūnų be sulfatų iki natūralių, ekologiškų variantų – aptarsime viską, ką reikia žinoti, kad rastumėte tobulą šampūną, atitinkantį individualius jūsų plaukų poreikius. Taigi, jei ieškote tobulo šampūno savo plaukų tipui, skaitykite toliau ir sužinokite daugiau.

Skirtingų plaukų tipų apžvalga

SampunaiYra daugybė skirtingų plaukų tipų ir kiekvienas jų turi savitų savybių. Kokį plaukų tipą turite, galite sužinoti pagal jų sveikatą, spalvą ir tekstūrą. Sveiki plaukai paprastai būna glotnūs, blizgantys ir lengvai šukuojami. Kalbant apie plaukų tipus, juos galime suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas – normalius plaukus ir jautrius plaukus. Normalūs plaukai yra sveiki ir lengvai valdomi. Jiems reikia nedaug priežiūros ir jie nereikalauja daug dėmesio, palyginti su jautriais plaukais, kurie yra trapesni ir reikalauja daugiau dėmesio. Jautrūs plaukai dažnai būna trapesni ir plonesni už normalius plaukus, todėl jei turite tokio tipo plaukų, jiems reikės daugiau priežiūros ir dėmesio nei normaliems plaukams. Plaukų tipus taip pat galime skirstyti pagal garbanų tipą. Garbanoti plaukai yra natūraliai banguoti arba garbanoti. Banguoti plaukai paprastai būna lygūs ir šiek tiek banguoti, kai yra drėgni, tačiau išdžiūvę gali tapti tiesūs.

Jūsų plaukų tipą atitinkančio šampūno naudojimo privalumai

Renkantis šampūną svarbu pasirinkti tokį, kuris tinka jūsų plaukų tipui. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jūsų plaukų būklė per metus gali keistis. Pavyzdžiui, žiemą, kai oras šaltas ir sausas, jūsų plaukai gali būti sausesni. Jūsų plaukų tipui tinkamas šampūnas gali padėti išvengti plaukų pažeidimų ir paskatinti plaukų sveikatą. Jei jūsų plaukai normalūs, galite naudoti bet kokio tipo šampūną, nes jums nereikia būti ypač atidiems, kokį šampūną naudojate. Tačiau jei jūsų plaukai jautrūs, turėtumėte būti atsargesni dėl naudojamo šampūno. Naudodami per griežtą šampūną galite pažeisti jautrius plaukus, todėl turėtumėte rinktis švelnų šampūną, specialiai sukurtą jautriems plaukams. Naudodami jūsų plaukų tipui pritaikytą šampūną geriausiai pasieksite ir išsaugosite sveikus plaukus.

Skirtingi šampūnų tipai

– Šampūnas be sulfatų – šio tipo šampūnuose nėra sulfatų. Sulfatų galima rasti daugelyje šampūnų, tačiau jie gali būti šiurkštūs plaukams. Sulfatai gali pakenkti plaukams ir atimti iš jų natūralius aliejus, todėl jų geriau vengti, jei turite jautrius ar sausus plaukus. – Drėkinamasis šampūnas – šio tipo šampūnas rekomenduojamas sausiems plaukams. Paprastai jo formulė būna turtingesnė, jame yra drėkinamųjų ingredientų, kurie drėkina plaukus ir apsaugo nuo lūžinėjimo. – Skaidrinamasis šampūnas – šio tipo šampūnas skirtas riebiems plaukams. Jis paprastai yra labiau koncentruotas nei kiti sampunai ir naudojamas riebių plaukų produktų sankaupoms, riebalų pertekliui ir nešvarumams pašalinti.

Kaip išsirinkti tinkamą šampūną savo plaukų tipui?

Prieš renkantis šampūną, svarbu atsižvelgti į savo plaukų tipą. Norėdami tai padaryti, turėtumėte nustatyti savo plaukų būklę ir pasirinkti šampūną pagal plaukų poreikius. Plaukų sveikatą galite nustatyti pažvelgę į jų būklę ir tekstūrą. Pavyzdžiui, jei jūsų plaukai sausi arba garbanoti, norėsite rinktis drėkinamąjį šampūną, o jei plaukai riebūs, norėsite rinktis valomąjį šampūną. Yra dar keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pasirinktumėte tinkamą šampūną savo plaukų tipui. Pirma, atkreipkite dėmesį į šampūno kvapą. Skirtingi kvapai siejami su skirtingais plaukų tipais. Pavyzdžiui, jei turite sausus plaukus, turėtumėte ieškoti šampūno, kvepiančio kokosų arba migdolų aliejumi. O jei jūsų plaukai riebūs, turėtumėte rinktis šampūną, kvepiantį pipirmėčių arba arbatmedžio aliejumi. Jei jūsų plaukai normalūs, galite naudoti bet kokio tipo šampūną.

Skirtingų tipų šampūnų sudedamosios dalys

Daugumos šampūnų sudėtyje yra sudedamųjų dalių mišinys, skirtas plaukams išvalyti ir pašalinti nešvarumus, taip pat suteikti plaukams apimties, paklusnumo ir užkirsti kelią išsausėjimui. Šios sudedamosios dalys gali būti aliejai, vitaminai, mineralai, baltymai ir kvapiosios medžiagos. Skirtingų rūšių šampūnuose gali būti skirtingų ingredientų, priklausomai nuo jų savybių. Pavyzdžiui, šampūnai be sulfatų yra sukurti be sulfatų, o kokosų aliejaus galima rasti daugelyje drėkinamųjų šampūnų. Jei rasite šampūną su jūsų plaukų tipui naudingomis sudedamosiomis dalimis, tai padės pagerinti plaukų sveikatą ir gali turėti teigiamos įtakos plaukų struktūrai ir išvaizdai.

Patarimai, kaip naudoti šampūną

– Naudokite tinkamą šampūno kiekį – svarbu, kokį šampūno kiekį naudojate. Turėtumėte naudoti tiek, kad susidarytų gausios putos, tačiau nereikia naudoti tiek daug, kiek manote. Daugelis žmonių naudoja per daug šampūno, o tai gali pakenkti plaukams, ypač jei jie jautrūs. Naudodami nedidelį kiekį šampūno išvalysite plaukus, neatimdami iš jų natūralių aliejų. – Įsitikinkite, kad putos yra vienodos – Taip pat svarbu įsitikinti, kad plaunant plaukus putos yra vienodos. Putos parodo, kad panaudojote pakankamai šampūno, todėl jei plovimo metu jų sumažėja, turėtumėte įpilti daugiau šampūno. – Plaukus plaukite rečiau – Kasdieninis plovimas gali pažeisti plaukus ir atimti iš jų natūralius aliejus. Geriausia plaukus plauti ne dažniau kaip du kartus per savaitę.

Šampūnai be sulfatų

Šampūnai be sulfatų yra pakankamai švelnūs tiems, kurių galvos oda ir oda yra jautri. Juose nėra šiurkščių ingredientų, kurie gali sukelti deginimo pojūtį ant jūsų odos, taip pat sukelti iššutimus. SLS ir SLES yra dvi dažniausiai pasitaikančios sudedamosios dalys, esančios daugumoje šampūnų. Jie laikomi "blogiukais", nes gali dirginti galvos odą ir sukelti deginimo pojūtį ant odos. Tai ypač aktualu, jei turite jautrią odą. Jei kada nors plaudami plaukus pajutote niežulį, deginimo pojūtį, tai gali būti dėl šampūno sudedamųjų dalių. SLS ir SLES yra labai veiksmingos valomosios medžiagos, tačiau jos pasižymi aukštu pH lygiu, dėl kurio plaukai gali išsausėti ir būti pažeisti. Jei kada nors matėte šampūne esančius burbuliukus, tai yra riebalų rūgštys, skirtos veiksmingai valyti plaukus ir galvos odą. Deja, jos taip pat gali būti labai šiurkščios ir atimti iš plaukų natūralius aliejus.

Natūralūs ir ekologiški šampūnai

Natūraliuose ir ekologiškuose šampūnuose nėra šiurkščių cheminių medžiagų, jie pagaminti iš augalinių ingredientų ir eterinių aliejų. Jie yra pakankamai švelnūs jautrios galvos odos ir odos turintiems žmonėms. Juose nėra šiurkščių ingredientų, kurie gali palikti deginimo pojūtį ant galvos odos, taip pat sukelti iššutimus. Paprastai jie yra švelnaus ir malonaus kvapo. Natūraliuose ir ekologiškuose šampūnuose taip pat nėra sintetinių kvapiųjų medžiagų ir dažiklių. Rinkdamiesi natūralų ir ekologišką šampūną atkreipkite dėmesį į sudedamųjų dalių sąrašą. Ieškokite šampūnų, kurių sudėtyje nėra SLS ir SLES, ir kurių sudėtyje yra natūralių ingredientų, pavyzdžiui, kokosų aliejaus, simondsijų aliejaus ir pipirmėčių aliejaus. Taip pat ieškokite šampūnų su eteriniais aliejais, pavyzdžiui, levandų, rozmarinų ir arbatmedžio aliejumi, nes jie pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali padėti nuraminti jautrią galvos odą.